HAKKIMIZDA

1996 yılında kurulmuş olan şirketimiz dünyanın önde gelen çelik ve diğer metal üreticilerinden ham ve mamül madde ithalatı ve satış hizmeleri ile ülkemiz sanayicilerine profesyonel manada tedarikçilik ve servis hizmetleri yapmaktadır.

Ayrıca bünyesinde bulundurduğu teknik eleman kadrosu ile dünyada geliştirilen yeni metal ürünleri en kısa zamanda sanayicimizin kullanımına sunmakta ve bu konudaki bilgi akışını teknik yayınları ile tüketicilerin bilgi ve deneyimini arttırmaktadır.

Demirin bulunmasıyla insanoğlunun yaşamında büyük bir devrim olmuştur. Ancak demirin büyük ölçüde korozyona uğraması ve demir kaynaklarının kısıtlı olması insanoğlunu mevcut kaynakları iktisatlı kullanmaya ve buna paralel olarak demirin bu yüksek korozyon dayanımını artırmak, mukavemetini yükseltmek için çalışmalara itmiştir. Bu çalışmalar sonucunda alaşım ve saf metaller olmak üzere değişik endüstriyel ticari satış grupları oluşmuştur. 

Bunlardan Cr ve Ni alaşımlarına Paslanmaz Çelik serisi, yüzeyi çinko ile kaplanmış demir mamüller Galvano Metal serisi, Yüzeyi alüminyum ile kaplanmış demir mamüller Alüminizel Metal serisi, Yüzeyi PVC veya Boya ile kaplanmış demir mamüller Renkli Metal serilerini oluşturmuştur. Halen dünyada bu konudaki arge çalışmalarına dev bütçeler ayrılmaktadır.

Günümüz yaşam standartlarındaki olağan üstü gelişmeler büyük ölçüde yukarıda belirtilen yüksek kaliteli ürünlerin ve diğer metal gruplarının tasarımı ile bunların seri ve ucuz olarak üretimini sağlayıp imalat yöntemlerinin ortaya çıkması sayesinde olmuştur. 

Firmamız bu tür ürün gruplarında ülkemiz imalatçılarına ham ve yarı mamül madde sağlanması yönünde gerek yurt dışı ithalat yolu ile gerekse yerli üretimden temin yolu ile 8 temel grupta 3500 ürün çeşidi ile imalatçı tüketicilere büyük ölçekli tedarikçilik yapmaktadır.

Whatsapp Satış Hattı
1
Whatsapp Satış Hattı
‎Ümit Metal Paslanmaz Çelik A.Ş. ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler!